"JE ČAS SE ZNOVU ZAHLEDĚT"

Jmenuji se Lukáš Michálek

Vystudoval jsem inženýrství životního prostředí na ČVUT v Praze. Od roku 2010 žiji spokojeně s mojí rodinou v Nové Vsi pod Pleší. 


Profesní kariéru jsem po studiu započal monitoringem a vyhodnocováním vlivu různých zdrojů hluku na životní prostředí. Značnou část mého pracovního času jsem tedy pravidelně strávil sbíráním hlukových dat jak v urbanizovaných, tak i v mnoha nádherných přírodních koutech našeho regionu.


Po třech letech “toulání” přírodou jsem ale přestoupil do trochu sterilnějšího obchodního světa, kde  dodávám od zahraničních výrobců do automobilového průmyslu a vývojových center v ČR různé zkušební systémy. Ty jsou určeny převážně pro simulaci fyzikálních a chemických vlivu na materiály.


Po až 12 letech obchodování jsem si ale uvědomil, že mi práce v krajině chybí a že se chci postupně “přestěhovat” zpátky z teplých křesel, sedaček klimatizovaných kanceláří a aut opět do venkovní prostoru a být zase alespoň trochu blíž přírodě.

Mým hlavním cílem je skloubit vášeň pro přírodu a moderní technologii, kterou mohu využít pro šetrnou rekultivaci vašich velmi cenných zatravněných pozemků v krajině.

Mezi mé největší koníčky patří nové technologie, fitness, příroda a veškerý aktivní pohyb v ní.